Stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od właściwego nawodnienia organizmu. To, jak długo zachowamy młodość zależy od płynów, które nawadniają nasz organizm. U noworodków komórki ciała zawierają w sobie ok. 90% wody. U osób dorosłych już tylko 70%. Im mniej wody w organizmie, tym szybciej zachodzi proces starzenia. Nic więc dziwnego, że stan naszej cery, narządów wewnętrznych, stawów, naczyń krwionośnych jest uzależniony od jakości wody, którą dostarczamy do organizmu.

Najważniejszą funkcją wody jest rozpuszczanie składników odżywczych z pożywienia (witaminy, minerały itp) i wchłanianie toksyn, będących ubocznymi produktami przemiany materii. Komórki naszego organizmu otoczone są błoną komórkową, przez którą przenikają rozpuszczone w wodzie składniki odżywcze. A zatem bez wystarczającej ilości dobrej jakości wody może nastąpić niedożywienie organizmu na poziomie komórkowym oraz nagromadzenie toksyn w organizmie, co prowadzi do wielu chorób i schorzeń.

Jaką pić wodę?

Najlepsza dla organizmu jest woda źródlana. Wiele osób pije wodę mineralną, w której składzie spotyka się wiele soli, których organizm w takich ilościach nie jest w stanie przyswoić. Pamietam jak moja babcia jeździła do sanatorium do tzw. źródeł (np. Krynicy czy Połczyn-Zdrój). Takie okazjonalne picie wody wysokomineralizowanej miało właściwości lecznicze. Obecnie zbyt dużo osób przesadza z piciem wody mineralnej i niektóre związki odkładają się później w stawach czy tkankach powodując ich uszkodzenia.

Poza tym, lepsza jest woda niegazowana. Podczas oddychania wdychamy O2, a wydychamy CO2. Wprowadzając dwutlenek węgla do organizmu zaburzamy jego naturalny rytm. Woda gazowana ma też niskie pH, co dodatkowo powoduje zakwaszenie organizmu.

Najlepsza dla zdrowia jest tzw „żywa woda” lub inaczej „woda strukturowana”. Posiada ona parametry podobne do płynu międzykomórkowego w naszym organizmie, dzięki czemu jest bardzo dobrze przyswajana1. Taka woda ma pH = 7,4, co przy stosowaniu zakwaszającej diety (mięso, nabiał, biały cukier, słodycze, alkohol) pomaga nam przywrócić równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Taką wodę możemy uzyskać dodając do wody źródlanej np. sproszkowany koral Sango. Innym sposobem jest mrożenie wody, a następnie jej roztapianie. Jakuci, grupa etniczna żyjąca na północy Rosji, charakteryzują się tym, że średnia długość ich życia wynosi 100 lat. Fakt ten był dla naukowców na tyle interesujący, że zaczęli badać tego przyczyny. Okazało się, że ludzie ci tną lód na płyty i roztapiając go na słońcu. Dzięki temu dostarczają swoim organizmom wysokiej jakości wodę, która na bieżąco wypłukuje z ciała tosksyny i nawadnia wszystkie komórki.

Świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców

W przyrodzie woda strukturowana występuje również w warzywach i owocach2. Wyciskane z nich soki są bardzo zdrowe, gdyż wypłukują z naszego organizmu martwe komórki, sole i toksyny, rozpuszczają kamienie nagromadzone w nerkach i w wątrobie oraz są profilatyką nowotworów3. Soki kupione w sklepie nie zawierają „wody strukturowanej” i w konsekwencji nie mają tych wartości odżywczych i uzdrawiających jak soki świeżo wyciskane. Poza tym, do większości z nich dodawany jest biały cukier, który zwiększa zakwaszenie organizmu. Ważne jest, aby pić soki maksymalnie 20 min. po ich przygotowaniu. Po tym czasie wiele cennych witamin i minerałów utlenia się i tak sok traci na swojej wartości. Idzie lato, więc jest to najlepsza pora, aby robić sobie soki jabłkowe, grejpfrutowe, jagodowe, a także marchewkowe czy buraczkowe. Jeśli nie macie jeszcze wyciskarki do soków, to jej zakup może być najlepszą inwestycją w Wasze zdrowie!

Tyle na dzisiaj, idę się napić:)

——–
(1) www.zywakropla.pl
(2) „Tajemnica wody – sekret młodości” dr Howard Murad.
(3)”Terapia doktora Gersona – Leczenie raka i innych chorób przewlekłych” Charlotte Gerson, Beata Bishop

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0