Pulsing postawił mnie na nogi. Dosłownie i w przenośni. 5 lat temu miałam poważną operację kolana. Niestety, rana długo nie mogła się zagoić. Całe 9 miesięcy chodziłam o kulach i z każdym dniem wcale nie było lepiej. Tak jakby moja noga „nie chciała” wyzdrowieć. Lekarze i rehabilitanci rozkładali ręce. Nie wiedzieli dlaczego tak się dzieje. Przecież z medycznego punktu widzenia wszystko było w porządku. Powinnam już chodzić! No tak, ale moje ciało było dalekie od wyzdrowienia…

Pewnego dnia poszłam do Ewy Foley na kurs Pulsingu. Tam zobaczyłam (a raczej doświadczyłam), że nie tylko moje kolano uległo kontuzji. To przede wszystkim moje serce zostało zranione i to ono nie mogło wyzdrowieć. Podczas Pulsingu coś się we mnie odblokowało na najgłębszym poziomie. Poczułam łagodny dotyk i puls życia. Coś zaklikało i… moje serce zostało uzdrowione. Po tym doświadczeniu, moja noga bardzo szybko stała się sprawna. Cud? Tak, niewątpliwie. To był Cud Łagodności, który uleczył moje ciało i moje serce. Od tamtej pory jestem zakochana w Pulsingu i polecam go wielu osobom. Jest to terapia uzdrawiająca, która działa na wielu poziomach.

(tekst Ewa Foley)
Czym jest Pulsing?
Jest to cała filozofia zdrowia, metoda poprzez którą odkrywamy nasz związek z naturalnym rytmem życia, wodą, naszym pobytem w łonie matki. Jest to podróż, w czasie której każdy aspekt naszego życia pokazuje się nam z perspektywy akceptacji, bezpieczeństwa i łagodności.

Jak wygląda sesja Pulsingu?
W czasie sesji leży się w ubraniu na łóżku do masażu lub na podłodze. Pulsator trzymając pacjenta za nogi, biodra lub ręce kołysze ciałem w bardzo specyficzny sposób: do rytmu bicia serca płodu w łonie matki (120-160 uderzeń na minutę). W ten sposób u pulsowanego pojawia się stan „bycia w łonie” czyli pełnego poczucia bezpieczeństwa, ochrony i wsparcia. Pulsowanie jest także jednym z najprostszych i najprecyzyjniejszych sposobów na diagnozowanie bloków w ciele zanim rozwiną się one w problem zdrowotny, co oznacza że jest terapią prewencyjną. Mimo, że jest to zabieg bardzo łagodny, działa bardzo głęboko; opiera się na ważnej zasadzie. Zasadą tą jest NIE INGEROWANIE, nie przyspieszanie, nie nakładanie żadnego rodzaju presji czy kontroli.

W jakich przypadkach stosujemy Pulsing?
Przede wszystkim dla głębokiego natychmiastowego relaksu, w przypadku różnego typu schorzeń, kiedy się źle czujemy fizycznie i psychicznie , kiedy zamiast sprzyjającej zdrowiu akceptacji wkraczamy na drogę chorobotwórczej negacji, w celu redukcji stresu i zintegrowania problemów emocjonalnych. Terapia Pulsacyjna to również jeden z precyzyjniejszych sposobów na diagnozowanie bloków w ciele zanim rozwiną się one w problem zdrowotny. Oznacza to, że jest również terapią prewencyjną, wysoce skuteczną w swojej profilaktyce. Jednak piękno pulsowania polega naprawdę na tym, że niekoniecznie trzeba mieć problem, aby poddać się zabiegowi i wyciągnąć z sesji ogromne korzyści. Jest to prawdziwy proces odkrywania siebie, rozwoju osobowości i rośnięcia – w łagodny i przyjemny sposób. Sesja odbywa się na stole do masażu lub na podłodze; klient powinien mieć swobodne, niekrępujące ciało ubranie (np. dres, leginsy i podkoszulka).

Korzyści z terapii pulsacyjnej:

 • wprowadza ciało w stan głębokiego relaksu
 • równoważy pracę obu półkul mózgowych
 • redukuje stres i działa kojąco na system nerwowy
 • poprawia ruchomość układu kostno-stawowego, zwłaszcza stawów biodrowych
 • uelastycznia kręgosłup, łagodząc jego schorzenia
 • odblokowuje kanały limfatyczne
 • pobudza układ krwionośny i płyn rdzeniowo-mózgowy
 • masuje narządy wewnętrzne
 • wspomaga pracę układu pokarmowego oraz reguluje funkcję jelita grubego
 • usuwa napięcia mięśniowe i utrzymuje ciało w harmonii i elastyczności
 • mobilizuje wydalanie toksyn odtruwając i oczyszczając organizm
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0