Soul Body Fusion® – POZIOM I

 In Uncategorized

SOUL BODY FUSION®

Warsztaty Integracji Duszy i  Ciała

TERMIN

niedziela 3 września 2017 r.
godz: 10:00-18:00

MIEJSCE

Warszawa
Kuźnia Zdrowia ul. Rzymska 21
www.kuznia-zdrowia.pl

INWESTYCJA

350 zł od osoby

“Ludzie wciąż zmagają się z problemami, zarówno fizycznymi jak i mentalnymi, nie przypuszczając nawet, co leży u podłoża tego wszystkiego: zerwana więź pomiędzy duszą i ciałem.” Deepak Chopra.

Soul Body Fusion® w prosty i łagodny sposób wzniesie Cię na wyższy poziom świadomości, wzmocni intuicję i sprawi, że duchowe i fizyczne aspekty Ciebie będą jeszcze bardziej ze sobą połączone. Dzięki temu będziesz miał dostęp do najwyższej mądrości i wiedzy, które są W Tobie.
Metoda Soul Body Fusion® sprawia, że połączenie z naszym najwyższym potencjałem jest żywe i klarowne. Kiedy sprowadzamy świadomość do ciała, nasza wyjątkowość rozpromienia nasze życie, związki i otoczenie.

CZY TEN WARSZTAT JEST DLA CIEBIE?

  • Czy czasami źle się czujesz w swojej skórze?
  • Czy masz poczucie, że nie w pełni korzystasz ze swojego potencjału?
  • Czy nie wiesz jaką drogą w życiu pójść?
  • Czy masz wrażenie, że powinieneś mieć więcej energii, lepsze zdrowie, ale nie możesz tego osiągnąć?

WYOBRAŹ SOBIE, jak będziesz się czuł, mając światło swojej duszy w pełni i trwale połączone ze swoim ciałem, a dzięki temu, stały dostęp do najwyższej mądrości i wiedzy, które są w Tobie.

20170330_123624

CO WARTO WIEDZIEĆ?

Często przeżywamy życie, nie korzystając w pełni z własnego potencjału, niezdolni do przywołania zdrowia, dobrobytu i dobrego samopoczucia. Z powodu życiowych traum, bólu, rozczarowania i żalu oddzielamy się od naszej duszy. Gubimy połączenie z wyższymi wibracjami i to uniemożliwia nam dostęp do naszej najgłębszej intuicji. Przez życie idziemy niepewnym krokiem bez pełnej mocy i z pustką w środku.
Soul Body Fusion® to prosty proces, który możemy robić dla siebie i innych, przywracając zestrojenie ciała na poziomie komórkowym, z możliwie najwyższą energią jaką może ono utrzymać. Zmiany są trwałe i niekończące się – trwałe, ponieważ nasze komórki się zmieniają, by dostroić się do wyższych częstotliwości. Niekończące się, ponieważ dusza nie ma granic. Ta piękna synchronizacja duchowego i fizycznego aspektu nas zachodzi na poziomie kwantowym.
Dzięki temu mamy lepszy dostęp do swojej intuicji, czujemy wewnętrzne prowadzenie, podejmujemy trafniejsze decyzje, potrafimy lepiej radzić sobie w życiu prywatnym i zawodowym. Nasze życie jest bardziej uporządkowane, pełne spokoju i równowagi. W wielu tradycjach duchowych mówi się, że „wszystkie odpowiedzi są w nas”. Soul Body Fusion® pomaga znaleźć dostęp do tych odpowiedzi i odkryć w sobie wewnętrznego Przewodnika, który mądrze będzie prowadził nas przez meandry życia.

Dodatkowe informacje

 • WARUNKI REZERWACJI: Miejsce rezerwuje WYŁĄCZNIE przedpłata w wysokości 150 zł przelewem na konto:
  Katarzyna Gwiazdowska
  Bank Millenium, nr konta: 24 1160 2202 0000 0002 4046 5118.
ZAPISZ SIĘ

  KONTAKT ZE MNĄ

  E-MAIL
  kontakt@kasiagwiazdowska.com

  TELEFON
  +48 506 299 187

  FACEBOOK
  facebook.com/kasia.gwiazdowska.1

  • My wife went to Mrs Kasia when she was in a difficult condition, she was almost unable to walk. She was suffering from lupus, she had terrible pain in joints and throughout her body ... This is an autoimmune disease that attacks connective tissue. Mrs. Kasia suggested her a detox program. She had previously tried a lot of conventional medicine therapies and unfortunately nothing helped. Angela never believed in such natural methods, but after talking with Mrs. Kasia she said that she wanted to try. She was very determined, drank all the herbs and juices. For the first three days she felt even worse, but she persevered seven days. Then she started slowly to eat and imagine that A WEEK AFTER THE DETOX PROGRAM ALL SYMPTOMS OF HER DISEASE DISAPPEARED. IT WAS LIKE A MIRACLE. She began to gain strength, got up first from the bed, began to deal with three of our children, she returned to work (she didn’t work for two years!). Today she replaces me at work so that I can come to you today. I do not even know how to express my gratitude ....?

   Piotr Bydgoszcz
  • I came to the detox program led by Kasia when I was depressed and I had severe allergies. I weighed 84 kg, my spine hurt, I felt pain in legs and head. I had constipation and terrible abdominal pain. Blood tests showed anemia. I felt like an older lady and I was only 36 years old. I have done preparations for the detox carefully and strictly according to the instructions. I excluded some products. The worst was sugar, because my minimum was 3-4 chocolate bars at night. But I managed. Detox was strong for me, sometimes difficult, but I came back renewed and lighter by 12 kg, also counting the preparation period. Today I weigh 54 kg, during the whole year I lost 30 kg without the yo-yo effect. I am calmer, more mindful, concentrated, without depression or allergy. I run up the stairs, I rush every morning to the bus, nothing hurt me anymore. Thank you Kasia for your input in my process.

   Kasia Munich, Germany
  • I recommend Soul Body Fusion workshops to anyone looking for a light in the tunnel. Anyone who walks the path of self development and seeks to calm the mind. Now I know the answer to my question: What shall I do with my life? It's obvious now. Do Soul Body Fusion, listen to my soul, "meditate on the cliffs." I do not remember when I last felt such a power in myself and in the group.

   Wiola from Gdańsk
  • Thanks to SBF I can communicate directly with my soul. It is a return to the One who I am, or the return to the Truth. Return to Myself. Return to Home. Return to True Nature

   Piotr from Warsaw
  • For me SBF was an incredible experience of love, gratitude, joy and inner peace. Extraordinary feeling of an enormous power. For the first time in my life I experienced the unity of the body and the spirit. The light that appears in my heart will always be shining. Kasia thank you for your professionalism and warmth.

   Dagmara from Warsaw
  • It was a good time for me. I touched the areas of my psyche, which I do not look at everyday. I think I will finally close and say goodbye to the past. Now I am open to new experiences (...). Thank you Kasia for your work with women. Thanks to it we have more chances to achieve self-fulfillment. I realized what a fantastic power was in me!

   Magda from Kielce
  • I did not know that quantum leaps and transformations can take place in an instant, "just like that", with so much ease and lightness! I would strongly recommend this workshop to anyone who is courageous enough to live his or her life to the fullest!

   Ania from Cracow
  Recent Posts

  Leave a Comment

  Contact Us

  We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

  0

  Start typing and press Enter to search