ZAAWANSOWANY KURS
PULSINGU HOLISTYCZNEGO
III STOPNIA
pogłębiona praca terapeutyczna

15-18 sierpnia
Pałac Nieznanice k/Częstochowy

ZAAWANSOWANY KURS PULSINGU HOLISTYCZNEGO III STOPNIA
15-18 sierpnia/ Pałac Nieznanice k/Częstochowy

Pulsing Holistyczny to transformacyjna, rytmiczna praca ciałem, która pomaga uwolnić napięcia fizyczne i stres emocjonalny, traumy i odblokować przepływ energii w ciele. Jest połączeniem pracy w dziedzinie somatyki, ponieważ opiera się na dotyku i ruchu oraz pracy terapeutycznej z emocjami i głębszymi wzorcami w podświadomości.

Pulsing Holistyczny wykorzystuje moc delikatnego i rytmicznego ruchu. Podczas sesji terapeuta wykonuje u klienta lekkie ruchy kołysania, rozciągania i otwierania. Pulsowanie wywołuje ruch falowy po całym ciele, przypominający kołysanie w łonie matki lub unoszenie się na wodzie. Przywraca to u klienta poczucie bezpieczeństwa, przynosi ukojenie i ma efekt uzdrawiający.

Kurs zaawansowany jest przeznaczony tylko dla osób, które ukończyły kurs Pulsingu  I i II stopnia – terapii holistycznej i pragną pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie w obszarze pracy terapeutycznej. Jeżeli jesteś zainteresowana/y tym kursem, a nie ukończyłaś/łeś jeszcze kursu I i II stopnia to najbliższy termin kursów podstawowych to 22-23 czerwca w Warszawie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

W jakich przypadkach stosujemy Pulsing Holistyczny?

Przede wszystkim dla głębokiego natychmiastowego relaksu, w przypadku różnego typu schorzeń, kiedy się źle czujemy fizycznie i psychicznie , kiedy zamiast sprzyjającej zdrowiu akceptacji wkraczamy na drogę chorobotwórczej negacji, w celu redukcji stresu i zintegrowania problemów emocjonalnych. Pulsing Holistyczny to równieżjeden z precyzyjniejszych sposobów na diagnozowanie bloków w ciele zanim rozwiną się one w problem zdrowotny. Oznacza to, że jest również terapią prewencyjną, wysoce skuteczną w swojej profilaktyce. Jednak piękno pulsowania polega naprawdę na tym, że niekoniecznie trzeba mieć problem, aby poddać się zabiegowi i wyciągnąć z sesji ogromne korzyści.

Korzyści z terapii pulsacyjnej:

 • wprowadza ciało w stan głębokiego relaksu
 • równoważy pracę obu półkul mózgowych
 • redukuje stres i działa kojąco na system nerwowy
 • poprawia ruchomość układu kostno-stawowego, zwłaszcza stawów biodrowych
 • uelastycznia kręgosłup, łagodząc jego schorzenia
 • odblokowuje kanały limfatyczne
 • pobudza układ krwionośny i płyn rdzeniowo-mózgowy
 • masuje narządy wewnętrzne
 • wspomaga pracę układu pokarmowego oraz reguluje funkcję jelita grubego
 • usuwa napięcia mięśniowe i utrzymuje ciało w harmonii i elastyczności
 • mobilizuje wydalanie toksyn odtruwając i oczyszczając organizm

Czego się dowiesz na zaawansowanym kursie Pulsingu Holistycznego III stopnia?

Na kursie zaawansowanym będziemy pogłębiać umiejętności pracy terapeutycznej. To szkolenie jest przede wszystkim nauką przez praktykę. Po krótkich sesjach demonstracyjnych będą nadzorowane ćwiczenia w parach, podczas których otrzymasz indywidualny coaching na temat pracy z klientem/pacjentem. Odbędą się też krótkie sesje dydaktyczne z teorii z możliwością zadawania pytań i dyskusji w grupach. Kurs obejmuje trzy pełne dni zajęć po 8h pracy na stołach. Jest to szkolenie praktyczne ukierunkowane na doskonalenie pracy terapeutycznej.

MODUŁ PRACY WŁASNEJ:

 • Doświadczenie mocy terapeutycznej Pulsingu Holistycznego na sobie. My terapeuci często pomagamy innym, a rzadziej ktoś nas masuje. Będzie więc czas na szkoleniu, aby zadbać o siebie i popracować ze swoimi tematami.
 • Praca nad swoimi blokadami i stresem zapisanymi w ciele. Otwieranie się na przepływ, przyjemność i głębszy oddech nie tylko podczas terapii, ale również w życiu.
 • Uwolnienie traum zapisanych w pamięci komórkowej. Powrót do swojej mocy, uwolnienie energii, która była zablokowana w ciele.
 • Powrót do bycia w łonie matki. Ponowne narodziny – rozpuszczenie traum prenatalnych i okołoporodowych. Głęboka praca terapeutyczna.
 • Dawanie sobie prawa do odczuwania przyjemności i spokoju. Głęboki relaks ciała, przywracanie równowagi w sercu i w umyśle.
 • Koherencja serca, jako ważna umiejętność samoregulacji emocjonalnej i psychicznej.
 • Odpuszczanie, akceptacja tego, co jest. Bycie w „tu i teraz”, praktyka uważności mindfulness.
 • Doświadczenie pracy terapeutycznej od strony „klienta”. Poznanie na sobie terapeutycznej mocy kołysania, rytmicznego ruchu, który przynosi ukojenie i uzdrowienie.

MODUŁ POGŁĘBIONEJ PRACY TERAPEUTYCZNEJ:

 • Poznanie korzeni metody Pulsingu Holistycznego (Holistic Pulsing by Tovi Browning) – połączenie pulsingu Curtisa Turchina, Traggeringu, bioenergetyki Alexandra Lowena, Reichian Bodywork i terapii Gestalt. Holistyczna praca z klientem na poziomie ciała, emocji i podświadomości.
 • Trzy filary Pulsingu Holistycznego – akceptacja, świadomość i powrót do swojej mocy (ang. re-empowerment). Wykorzystanie trzech filarów jako drogowskazów do pracy terapeutycznej.
 • Diagnozowanie bloków w ciele i ich uwalnianie poprzez łagodny puls. Praca „daleko od problemu”, przywracanie poczucia bezpieczeństwa i równowagi fizycznej oraz emocjonalnej. CUD łagodności.
 • Psychologiczne aspekty pracy z traumą. Tworzenie atmosfery bezpieczeństwa i zaufania. Zadbanie o integrację emocjonalną klienta.
 • Praca z elementem wody, powrót do bycia w łonie matki. Praca terapeutyczna z traumami prenatalnymi i okołoporodowymi.
 • Dobieranie odpowiednich pozycji – na plecach, brzuchu, bokach – do stanu zdrowia klienta. Planowanie pracy terapeutycznej.
 • Praca z konkretnymi dolegliwościami: z klientami po operacjach, kontuzjach, z różnymi chorobami. Zasady bezpiecznej pracy z klientem i przeciwwskazania.
 • Choroba jako manifestacja w ciele konfliktów emocjonalnych i negatywnych wzorców psychicznych. Rozpoznawanie aspektów kat-ofiara.
 • Różne amplitudy pulsu – właściwości terapeutyczne różnych rytmów pulsowania. Dopasowanie rytmu pulsingu do stanu zdrowia klienta.
 • Rola terapeuty jako facylitatora zmian. Holistyczna praca na poziomie ciała, emocji i psychiki.

BONUSY

BONUS #1

Dodatkowo w programie kursu 3 sesje jogi i medytacji, które wzmacniają ciało i ducha.

 

Wartość 150zł
dla Ciebie 0zł

BONUS #2

E-book „Tajemnice zdrowia” autorstwa Katarzyny Gwiazdowskiej. Ponad 400 str. rzetelnej wiedzy na temat holistycznych metod regeneracji ciała, emocji, umysłu i ducha.

 

Wartość 60zł
dla Ciebie 0zł

BONUS #3

Certyfikat ukończenia zaawansowanego kursu Pulsingu Holistycznego III stopnia.

Bloki w ciele

Aby zrozumieć co mam na myśli, mówiąc o blokach popatrzmy może jak one powstają. Każde przeżycie i doświadczenie, które było dla nas w niemowlęctwie i dzieciństwie nieprzyjemne czy traumatyczne w fizyczny lub emocjonalny sposób mogło wywołać szok, a zatem i blok. Często nie pamiętamy tych doświadczeń, ale są one zarejestrowane głęboko w naszej podświadomości. To tak jakby część nas zamknęła się, aby nas chronić. Problem polega na tym, że na ogół zapominamy otworzyć „okiennice” po minięciu niebezpieczeństwa i w ten sposób nasze bloki stają się naszymi problemami! Bloki mogą ujawniać się w przeróżny sposób: jako napięcia, bóle, stres, choroby, problemy emocjonalne. Powstrzymują one nas od bycia w pełni sobą, od bycia całym, spełnionym i szczęśliwym człowiekiem. Oczywiście nasze bloki mogą też być naszym największym darem, dzięki któremu uczymy się, rozwijamy, rośniemy w pełnym człowieczeństwie. Pulsowanie pomaga nam w tym dążeniu – w czasie sesji integrujemy nasze doświadczenia.

Element wody

Pulsowanie to praca z elementem wody. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że prawie 80% naszego ciała to woda; także 80% naszej planety to woda, toteż element wody jest dla nas tak istotny. Ciągły ruch stosowany podczas sesji prowadzi do doświadczenia w ciele wodnego środowiska. Woda przecież zawsze jest w ruchu, zmienia się i płynie dalej, podczas gdy my często unikamy zmian – pozostajemy tacy sami – bo jak mówi powiedzenie ” lepsze jest znane piekło niż nieznane niebo”. Woda, pozornie taka miękka, jest w gruncie rzeczy dużo mocniejsza od skał! Wystarczy popatrzeć na skalisty brzeg morza – w jaki sposób został ukształtowany? W ten sam sposób w czasie sesji Pulsowania nawet najbardziej uparte bloki zaczynają reagować na przepływ energii, odblokowując się i otwierając. Pulsing działa na wszystkie płyny w ciele; krew, limfę, płyn rdzeniowo-mózgowy.

Prowadząca

KATARZYNA GWIAZDOWSKA – psychodietetyk, psycholog, dyplomowany trener Pulsingu Holistycznego , trener detoksu holistycznego, trener rozwoju osobistego, masażystka. Absolwentka Wydziału Psychologii i Studiów Podyplomowych z Psychodietetyki Uniwersytetu SWPS w Warszawie, absolwentka Szkoły Trenerów Ośrodka INTRA oraz rocznego Instytutu Świadomego Życia Ewy Foley. Nauczyciel metody Soul Body Fusion® oraz Praktyk Koherencji Serca (HeartMath Institute).

Swój pierwszy kurs Pulsingu Holistycznego ukończyła u Ewy Foley w 2009r. Praktykowała jako terapeuta pulsingu przez kilka lat, a od 2014r. prowadzi kursy Pulsingu I i II stopnia – terapii holistycznej. Jest też masażystką ajurwedyjską i przez trzy lata była managerem Centrum Ajurwedy w Tarasce.

Specjalizuje się w holistycznej pracy nad zdrowiem. Wieloletnia asystentka Ewy Foley, u boku której uczyła się Pulsingu Holistycznego. Prowadzi m.in. konsultacje psychodietetyczne, detoksy holistyczne, warsztaty z profilaktyki stresu, kursy Pulsingu Holistycznego, treningi medytacji, jogę i sesje oddechowe.

Autorka książki „Tajemnice zdrowia”, w której zgłębia temat zdrowia patrząc z dwóch perspektyw: naukowych badań Zachodu i starożytnej mądrości Wschodu.

Termin kursu

15 – 18 sierpnia
Zaczynamy w czwartek 15.08 obiadem o 14:00,
Kończymy w niedzielę 18.08 obiadem o 14:00
(3 pełne dni praktycznych zajęć)

Miejsce

Pałac Nieznanice k/Częstochowy
Ul. Sobieskiego 22a, 42-270 Nieznanice
www.nieznanice.pl

Inwestycja

Kurs Pulsingu Holistycznego III stopnia

1800zł

Jest możliwość wybrania 5 rat 0% w PayU

Dodatkowo 900zł za zakwaterowanie w pokoju 2-os
i wyżywienie (trzy posiłki wegetariańskie) płatne na miejscu w hotelu.

Certyfikacja

Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia kursu zaawansowanego Pulsingu Holistycznego III stopnia – pogłębionej pracy terapeutycznej.
Na certyfikacie będzie wypisana ilość godzin kursu – 24h.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0