PRZESŁANIE Z KWARANTANNY Z INDII – STOSUJ PRAKTYKI I ZADAWAJ SOBIE PYTANIA, KTÓRE CIĘ WZMOCNIĄ

23.03.2020, Goa, Indie
Wczoraj w Indiach wprowadzono stan wyjątkowy, taki jak w Polsce. Zamknięto wszystkie miejsca publiczne, szkoły, lotniska, dworce, sklepy i restauracje, zachęcając do pozostania w domu. Nasz lot do Polski został odwołany. Zarejestrowaliśmy się w Programie „Lot do Domu” oraz zgłosiliśmy się do Ambasady Polski w Indiach. Tyle mogliśmy zrobić. I wybraliśmy się nad ocean. Przeszliśmy kilka kilometrów plażą, pogrążeni w medytacji. Przed nami była piękna przestrzeń, szum wody, ptaki, piękna roślinność, słońce i wiatr. Im bardziej zanurzałam się w wewnętrzną ciszę, tym bardziej czułam wdzięczność i spokój. Chciałabym się z Tobą tym spokojem i moimi wglądami podzielić.

PRAKTYKUJ WDZIĘCZNOŚĆ

Kiedy ostatni raz czułaś/eś wdzięczność? Ja staram się praktykować wdzięczność każdego dnia, a dziś skupiałam się na niej jeszcze bardziej. Jestem ogromnie wdzięczna za to, że jestem tu z moim Narzeczonym i za wielką miłość, która jest między nami. Jestem wdzięczna za moją rodzinę, którą bardzo kocham i z którą się mocno trzymam, mimo, że każdy z nas jest różny. Jestem wdzięczna za moją duchową rodzinę, która jest rozsiana po całej Polsce i świecie. Za więź między nami, za to, że czasem zupełnie obcy ludzie stajemy się sobie tacy bliscy. Za to, że mam co jeść, że jestem w tak pięknym miejscu i mogę delektować się słońcem. Być może powiesz, że łatwo mi to mówić, bo nie mam dzieci, jestem wolna, jestem nad pięknym morzem, w ciepłym miejscu, a Ty siedzisz w małym mieszkaniu, z dziećmi, które coraz bardziej się nudzą i dają Ci popalić? Niepewny jutra i coraz bardziej zestresowany? To Ego chce porównywać się do innych, oceniać i dawać co rusz powody do bania się coraz bardziej. Dziś zachęcam Cię do potężnej praktyki wdzięczności, która rozpuszcza lęki Ego i skupia Twoją uwagę na tym, co masz, a nie na tym, czego nie masz lub możesz stracić. Pamiętaj, że NA CZYM SKUPIASZ UWAGĘ, TO WZMACNIASZ. Tak więc za co Ty jesteś wdzięczna/y? Może spójrz na swoją rodzinę z zupełnie innej perspektywy? Doceń, że jesteś z nimi. Że dostałeś w prezencie od losu dodatkowy czas z bliskimi. CO MOŻESZ JESZCZE DOCENIĆ W OBECNEJ SYTUACJI?

ZATRZYMAJ SIĘ W „TU I TERAZ”

Sytuacja tak dynamicznie się zmienia, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości. Niewątpliwie cały świat wkroczył w WIELKI CZAS TRANSFORMACJI. Jedynie będąc w spokoju możesz przejść przez ten czas pełen wyzwań w sposób, który Cię wzbogaci, a nie osłabi. Skup się całkowicie na „tu i teraz” i zobacz, że w chwili obecnej nie ma lęku. To myśli o przyszłość generują strach. Lub myśli o przeszłości napawają Cię lękiem. Gdy zanurzysz się w chwili obecnej, skupisz na oddechu, na tym, co teraz aktualnie robisz, zobaczysz, że poczujesz większy spokój. Nie oznacza to, że masz nie dbać o przyszłość. Rzucić wszystko, siedzieć w domu z założonymi rękami lub wycofać się z życia. Lub medytować całymi dniami, gdy Twoi bliscy Cię teraz najbardziej potrzebują. Wręcz odwrotnie. To teraz TWÓJ SPOKÓJ I TWOJA OBECNOŚĆ są dla Ciebie i Twoich bliskich teraz najbardziej potrzebne. To z tego spokoju mogą wypłynąć pomysły na lepsze jutro. Trudno mieć wgląd, gdy jest się w skrajnym lęku. Kreatywność wtedy równa jest prawie zeru. A być może będziesz jej bardzo potrzebował/a do stworzenia nowej pracy, nowego stylu życia, nowych relacji. TAK, JESTEŚMY ZAPROSZENI DO KREOWANIA NOWEJ RZECZYWISTOŚCI. Możesz kreować swoje życie najwyższej jakości, gdy masz spokój w sercu i jasny umysł.

DOCEŃ SWOJE WEWNĘTRZNE BOGACTWO

Być może straciłaś/łeś swoją pracę. Może czekają Cię duże zmiany zawodowe. Straciłeś na giełdzie lub boisz się, że Twoje środki na koncie się skończą. Ja w swoim życiu zbankrutowałam trzy razy. Raz gdy zainwestowałam w produkty pewnego MLM, który okazał się niewypałem. Drugi gdy założyłam księgarnię, która przegrała z dużymi księgarniami internetowymi, a trzeci raz gdy musiałam zamknąć swoją firmę szkoleniową działającą w biznesie w czasie, gdy rynek był zalany szkoleniami dofinansowywanymi przez projekty z Unii Europejskiej i gdzie stawki trenerskie poszły bardzo w dół. Co mogę Ci powiedzieć z tej perspektywy? Że każda „tragedia” okazała się dla mnie wielką lekcją, dużo dzięki nim się nauczyłam, wzmocniłam i nie byłabym w tym miejscu, gdzie jestem bez tych doświadczeń. Obecnie wykonuję pracę, którą kocham i w której się spełniam. Pewnie też przejdę teraz zmiany zawodowe, tak jak Ty, ale już się ich nie boję. Wiem, że KAŻDA ZMIANA NIESIE W SOBIE SZANSĘ ROZWOJU. To, co ważne jest to elastyczność i pozytywne nastawienie. Nie mamy wpływu na to co się dzieje obecnie z gospodarką. To, na co MAMY WPŁYW NA SWÓJ STOSUNEK DO TEGO, CO SIĘ WYDARZA. I to daje nam siłę i moc, z której może wypływać nasza kreatywność, proaktywność. Zbyt bardzo skupialiśmy się na tworzeniu zewnętrznego bogactwa, finansowego „bezpieczeństwa”, które widzimy teraz, że jest iluzją. Wczoraj mieliśmy pracę, dziś możemy już jej nie mieć. To samo z finansami. CO JEST TWOIM WEWNĘTRZNYM BOGACTWEM? CO DAJE CI WEWNĘTRZNE POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA? Czy może wiara, w coś/ kogoś większego od Ciebie? Wiara w Boga lub praktyka duchowości? Twoja rodzina i miłość między Wami? Zaufanie do Wszechświata, że jesteś pod dobrą opieką?

ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE

Koronawirus pokazał nam, jak nasze zdrowie może być kruche. Nie tylko zmusił nas do większej higieny, ale też spowodował, że każdy z nas się zatrzymał. Tak wielu z nas zupełnie nie dbało o zdrowie, jedząc śmieciowe jedzenie, stosując niezdrowy tryb życia, eksploatując Matkę Ziemię do granic możliwości. Żyjemy w komórkach, komputerach, samochodach, samolotach niszcząc siebie i Ziemię wokół. Dla mnie jest to wołanie o CAŁKOWITĄ ZMIANĘ STYLU ŻYCIA.
Ja dwa razy w swoim życiu doświadczyłam lęku o swoje zdrowie. Raz gdy zachorowałam na martwicę jałową kości, gdzie lekarze powiedzieli mi, że mogę skończyć na wózku inwalidzkim, a drugi raz gdy ciężko zachorowałam na neuroboreliozę. Te dwie diagnozy, pierwsza dziesięć lat temu, a następna niedawno, bo dwa lata temu były jak wiadro zimnej wody. Całkowicie zmieniłam swój styl życia, zaczęłam zdrowiej się odżywiać i dbać o siebie. Obecnie jestem całkowicie zdrowa i dużo się nauczyłam przez te doświadczenia. Nie były one końcem świata, ale początkiem zupełnie nowych rozdziałów w moim życiu.
Wirusy były, są i będą. Tak i bakterie i różne choroby. Najważniejsza jest nasza odporność, zdrowie, które budujemy każdego dnia mądrymi wyborami. JAK TY DBASZ O SWOJE ZDROWIE NA CO DZIEŃ? JAK SIĘ ODŻYWIASZ ORAZ CO DAJESZ DO JEDZENIA SWOIM BLISKIM? Wróć do naturalnego jedzenia, bez cukru, konserwantów, pestycydów, antybiotyków. Możemy robić to, wspierając lokalnych rolników, krajowe produkcje, stając się bardziej świadomymi co robimy i jak się odżywiamy. Naucz się radzić sobie ze stresem i lękiem, a wzmocnisz swój organizm.

ZAMIEŃ SŁOWO „DLACZEGO” NA „PO CO”

Być może zadajesz sobie ciągle pytanie „dlaczego straciłem pracę, dlaczego to się wydarza na świecie, dlaczego muszę być w domu teraz na tej kwarantannie…” To są pytania, które osłabiają i wprowadzają w rolę ofiary. Wchodzenie w teorie spiskowe (kto to zrobił i jaki ma w tym interes), też kieruje Twoją uwagę na zewnątrz i przez to tracisz swoją moc. Zamiast nich zadaj sobie pytanie „PO CO MI SIĘ TO WYDARZA?” „JAKI JEST GŁĘBSZY SENS TEGO, CO TERAZ SIĘ DZIEJE”? Takie pytania kierują uwagę do wewnątrz i powodują, że starasz się głębiej zrozumieć znaczenie tego, co się dzieje dla Ciebie i dla świata. Ja czuję, że jako ludzkość otrzymujemy ważną lekcję od Wszechświata, od Boga. Zatraciliśmy się w kapitalizmie, w materializmie, w niszczeniu Matki Ziemi, traktowaniu wszystkiego jak swoją własność, w braniu wszystkiego za pewnik. A przecież nic tutaj na Ziemi nie jest naszą własnością. Jesteśmy tu tylko na chwilę. Teraz możemy zobaczyć jakie to wszystko kruche. I doświadczyć, że JEDYNĄ PEWNĄ RZECZĄ W ŻYCIU JEST ZMIANA. Jak mogę wykorzystać tą zmianę, aby STAĆ SIĘ LEPSZYM CZŁOWIEKIEM? Jak mogę ZADBAĆ O MATKĘ ZIEMIĘ BARDZIEJ?
Ludzkość stanęła na progu WIELKIEJ TRANSFORMACJITo od nas teraz zależy, a szczególnie od naszej świadomości, dokąd pójdziemy. Czy wybierzemy lęk czy miłość? Wojnę czy poczucie Jedności. JAK BARDZO SIĘ PRZEBUDZIMY. I to również zależy ode mnie i od Ciebie.
NAMASTE!

Kasia Gwiazdowska

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0