KURS PULSINGU
HOLISTYCZNEGO
I i II STOPNIA

21-22 września
sobota 10-18
niedziela 10-17

KURS PULSINGU HOLISTYCZNEGO I i II STOPNIA
21-22 września/ sobota 10-18 / niedziela 10-17

Pulsing Holistyczny to transformacyjna, rytmiczna praca ciałem, która pomaga uwolnić napięcia fizyczne i stres emocjonalny, traumy i odblokować przepływ energii w ciele. Jest połączeniem pracy w dziedzinie somatyki, ponieważ opiera się na dotyku i ruchu oraz pracy terapeutycznej z emocjami i głębszymi wzorcami w podświadomości.

Pulsing Holistyczny wykorzystuje moc delikatnego i rytmicznego ruchu. Podczas sesji terapeuta wykonuje u klienta lekkie ruchy kołysania, rozciągania i otwierania. Pulsowanie wywołuje ruch falowy po całym ciele, przypominający kołysanie w łonie matki lub unoszenie się na wodzie. Przywraca to u klienta poczucie bezpieczeństwa, przynosi ukojenie i ma efekt uzdrawiający.

W jakich przypadkach stosujemy Pulsing Holistyczny?

Przede wszystkim dla głębokiego natychmiastowego relaksu, w przypadku różnego typu schorzeń, kiedy się źle czujemy fizycznie i psychicznie , kiedy zamiast sprzyjającej zdrowiu akceptacji wkraczamy na drogę chorobotwórczej negacji, w celu redukcji stresu i zintegrowania problemów emocjonalnych. Terapia Pulsacyjna to również jeden z precyzyjniejszych sposobów na diagnozowanie bloków w ciele zanim rozwiną się one w problem zdrowotny. Oznacza to, że jest również terapią prewencyjną, wysoce skuteczną w swojej profilaktyce. Jednak piękno pulsowania polega naprawdę na tym, że niekoniecznie trzeba mieć problem, aby poddać się zabiegowi i wyciągnąć z sesji ogromne korzyści. Jest to prawdziwy proces odkrywania siebie, rozwoju osobowości i rośnięcia – w łagodny i przyjemny sposób. Sesja odbywa się na stole do masażu lub na podłodze; klient powinien mieć swobodne, niekrępujące ciało ubranie (np. dres, leginsy i podkoszulka).

Korzyści z terapii pulsacyjnej:

 • wprowadza ciało w stan głębokiego relaksu
 • równoważy pracę obu półkul mózgowych
 • redukuje stres i działa kojąco na system nerwowy
 • poprawia ruchomość układu kostno-stawowego, zwłaszcza stawów biodrowych
 • uelastycznia kręgosłup, łagodząc jego schorzenia
 • odblokowuje kanały limfatyczne
 • pobudza układ krwionośny i płyn rdzeniowo-mózgowy
 • masuje narządy wewnętrzne
 • wspomaga pracę układu pokarmowego oraz reguluje funkcję jelita grubego
 • usuwa napięcia mięśniowe i utrzymuje ciało w harmonii i elastyczności
 • mobilizuje wydalanie toksyn odtruwając i oczyszczając organizm

Jak wygląda sesja Pulsingu Holistycznego?

W czasie sesji leży się w ubraniu na łóżku do masażu lub na podłodze. Pulsator trzymając pacjenta za nogi, biodra lub ręce kołysze ciałem w bardzo specyficzny sposób: do rytmu bicia serca płodu w łonie matki (120-160 uderzeń na minutę). W ten sposób u pulsowanego pojawia się stan „bycia w łonie” czyli pełnego poczucia bezpieczeństwa, ochrony i wsparcia.

Pulsowanie jest także jednym z najprostszych i najprecyzyjniejszych sposobów na diagnozowanie bloków w ciele zanim rozwiną się one w problem zdrowotny, co oznacza że jest terapią prewencyjną. Mimo, że jest to zabieg bardzo łagodny, działa bardzo głęboko; opiera się na ważnej zasadzie. Zasadą tą jest NIEINGEROWANIE, nie przyspieszanie, nie nakładanie żadnego rodzaju presji czy kontroli. Trzeba zrozumieć, że im bardziej bolesna, obezwładniająca, ingerująca metoda pracy z ciałem – tym bardziej ciało się przed nią broni, opiera. Rytm kołysania dostosowuje się do indywidualnego wewnętrznego rytmu pacjenta, tak aby ciało mogło się skontaktować ze swoim najpełniejszym uzdrawiającym potencjałem. To pozwala na doświadczanie radości, głębokiego relaksu i otwartości. Znikają napięcia, odchodzi stres. Wtedy właśnie kontaktujemy się z naszym rdzeniem, naszym wewnętrznym źródłem siły, spokoju i radości a układ nerwowy nareszcie odpoczywa.

Niezwykłą zaletą naszego systemu nerwowego jest fakt, że rejestruje on dokładnie wszystko z ogromną precyzją. Gdy nasz system nerwowy chociaż raz doświadczy radości pełnego głębokiego relaksu – nigdy tego nie zapomina. Od dawna wiadomo, że znacznie łatwiej jest dokonać stałych zmian poprzez przyjemność i radość niż ból i cierpienie.

Na Kursie I stopnia nasz zakres pracy to:

 • Podstawy wiedzy teoretycznej dot. pulsingu
 • Zasady pracy z drugą osobą/ klientem
 • Nauka wchodzenia w rytm pulsingu o różnej amplitudzie
 • Synchronizacja i podążanie za pulsem klienta
 • Pozycje na plecach i na brzuchu
 • Praca z plecami, biodrami i kończynami
 • Doświadczenie na sobie sesji pulsingu
 • Pytania i odpowiedzi dot. pracy terapeutycznej

Na Kursie II stopnia rozszerzymy nasz zakres pracy o:

 • rozluźnianie szyi i głowy
 • pozycje na boku
 • rozluźnianie blokad ciała
 • pomoc przy rehabilitacji po operacjach i/lub wypadkach
 • różne rodzaje pulsu: o małej i dużej amplitudzie
 • praca z konkretnymi przypadkami (ból, zwyrodnienia, choroby)
 • doskonalenie pracy terapeutycznej

Ewa Foley o Pulsingu Holistycznym:

Zanim zaczęłam prowadzić w Sydney w Australii w połowie lat 80-tych Klinikę Terapii Naturalnych przez wiele lat szkoliłam się w różnych metodach pracy z ciałem, umysłem i oddechem, takich jak Hatha Joga, DTMT (Deep Tissue Muscle Therapy) czyli Terapia Głębokomięśniowa, Body Harmony, Dotyk dla Zdrowia, Kinezjologia, Bioenergetyka, Gestalt, NLP, Doskonalenie Umysłu, Huna, Rebirthing. Jednak zawsze najbliższa mojemu sercu była Holistyczna Terapia Pulsacyjna. Jako terapia holistyczna czyli traktująca człowieka jako całość, składającego się z ciała, umysłu i ducha przynosi wspaniałe rezultaty, więc często stosuję Pulsing w miejsce innych metod terapeutycznych. Moje pierwsze zetknięcie z Pulsingiem miało miejsce wiele lat temu w Nowej Zelandii w czasie prezentacji dla terapeutów pracy z ciałem prowadzonej przez izraelską osteopatkę Tovi Browning, autorkę książki Holistic Pulsing. Tak mnie zachwyciła ta metoda, że od razu wzięłam udział w warsztatach Tovi, a potem w jej programie instruktorskim. Od tej pory Pulsing stał się moją pasją i miłością. Urzekła mnie jego prostota i skuteczność.

Rytm w terapii

Użycie rytmu w celach terapeutycznych było popularne w wielu kulturach zamierzchłej historii. Holistyczne Pulsowanie opiera się na pracy z ciałem Reicha, bioenergetyce Lowena, pulsowaniu Curtisa Turchina, który z kolei był zainspirowany piękną pracą dr Tragera z rytmem (twórcą Trageringu), terapią bodymind, oraz na wielu innych metodach terapeutycznych. Pulsing opiera się na zasadzie rytmu i ruchu. Tam gdzie jest ruch jest życie; stagnacja to powolna śmierć. Pulsowanie zatem stymuluje życie poprzez bezpośrednią pracę z rytmem, jednocześnie łagodnie usuwając stagnację.

Bloki w ciele

Aby zrozumieć co mam na myśli, mówiąc o blokach popatrzmy może jak one powstają. Każde przeżycie i doświadczenie, które było dla nas w niemowlęctwie i dzieciństwie nieprzyjemne czy traumatyczne w fizyczny lub emocjonalny sposób mogło wywołać szok, a zatem i blok. Często nie pamiętamy tych doświadczeń, ale są one zarejestrowane głęboko w naszej podświadomości. To tak jakby część nas zamknęła się, aby nas chronić. Problem polega na tym, że na ogół zapominamy otworzyć „okiennice” po minięciu niebezpieczeństwa i w ten sposób nasze bloki stają się naszymi problemami! Bloki mogą ujawniać się w przeróżny sposób: jako napięcia, bóle, stres, choroby, problemy emocjonalne. Powstrzymują one nas od bycia w pełni sobą, od bycia całym, spełnionym i szczęśliwym człowiekiem. Oczywiście nasze bloki mogą też być naszym największym darem, dzięki któremu uczymy się, rozwijamy, rośniemy w pełnym człowieczeństwie. Pulsowanie pomaga nam w tym dążeniu – w czasie sesji integrujemy nasze doświadczenia.

Element wody

Pulsowanie to praca z elementem wody. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że prawie 80% naszego ciała to woda; także 80% naszej planety to woda, toteż element wody jest dla nas tak istotny. Ciągły ruch stosowany podczas sesji prowadzi do doświadczenia w ciele wodnego środowiska. Woda przecież zawsze jest w ruchu, zmienia się i płynie dalej, podczas gdy my często unikamy zmian – pozostajemy tacy sami – bo jak mówi powiedzenie ” lepsze jest znane piekło niż nieznane niebo”. Woda, pozornie taka miękka, jest w gruncie rzeczy dużo mocniejsza od skał! Wystarczy popatrzeć na skalisty brzeg morza – w jaki sposób został ukształtowany? W ten sam sposób w czasie sesji Pulsowania nawet najbardziej uparte bloki zaczynają reagować na przepływ energii, odblokowując się i otwierając. Pulsing działa na wszystkie płyny w ciele; krew, limfę, płyn rdzeniowo-mózgowy.

Pulsing postawił mnie na nogi. Dosłownie i w przenośni. W 2008r miałam poważną operację kolana. Niestety, rana długo nie mogła się zagoić. Całe 9 miesięcy chodziłam o kulach i z każdym dniem wcale nie było lepiej. Tak jakby moja noga „nie chciała” wyzdrowieć. Lekarze i rehabilitanci rozkładali ręce. Nie wiedzieli dlaczego tak się dzieje. Przecież z medycznego punktu widzenia wszystko było w porządku. Powinnam już chodzić! No tak, ale moje ciało było dalekie od wyzdrowienia…

Pewnego dnia poszłam do Ewy Foley na kurs Pulsingu. Tam zobaczyłam (a raczej doświadczyłam), że nie tylko moje kolano uległo kontuzji. To przede wszystkim moje serce zostało zranione i to ono nie mogło wyzdrowieć. Podczas Pulsingu coś się we mnie odblokowało na najgłębszym poziomie. Poczułam łagodny dotyk i puls życia. Coś zaklikało i… moje serce zostało uzdrowione. Po tym doświadczeniu, moja noga bardzo szybko stała się sprawna. Cud? Tak, niewątpliwie. To był Cud Łagodności, który uleczył moje ciało i moje serce. Od tamtej pory jestem zakochana w Pulsingu i polecam go wielu osobom. Jest to terapia uzdrawiająca, która działa na wielu poziomach.” – Katarzyna Gwiazdowska, Warszawa

Termin kursu

I STOPIEŃ
21 września
godz. 10:00-18:00

II STOPIEŃ
22 września
godz. 10:00-17:00

UWAGA: Nie ma możliwości przyjechania tylko na jeden dzień.
Stopień I i II są sprzedawane razem w pakiecie.

Miejsce

Naturalne Centrum Zdrowia
Sala Złota nr 118, I piętro
ul. Grażyny 15, Warszawa
www.naturalnecentrumzdrowia.pl

Przygotowanie do kursu

Ubierz się wygodnie (najlepiej strój sportowy), zabierz ze sobą zmienne obuwie (lub klapki, kapcie) oraz weź ze sobą zeszyt i długopis.
Na miejscu będzie dostępna woda, kawa i herbata.

Inwestycja

Kurs Pulsingu
I i II stopnia

Cena promocyjna do 31 sierpnia
zamiast 1500 zł tylko 1300zł

Jest możliwość wybrania 5 rat 0% w PayU

Osoby powtarzające
Kurs Pulsingu I i II stopnia

Cena promocyjna do 31 sierpnia
zamiast 1300 zł tylko 650 zł

Jest możliwość wybrania 5 rat 0% w PayU

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0